Angel Tattoo Avcılar
Ana Sayfa A Arrow Tattoo – Ok Dövme Modelleri 2

Arrow Tattoo – Ok Dövme Modelleri 2

0
1318

Sizler için derlediğimiz birbirinden ilginç 50 Ok Dövme Modeli.  

Yolunuz doğru olduğuna  ya da bir hedefe doğru ilerlediğinizi belirtmek için tercih edebileceğiniz ok dövmeleri (arrow tattoo) ve anlamları.

 

1

2

3

4

5
7 8 9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

2324

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

 

49

50

 

 

Ok dövmeleri, (arrow tattoo)  dövme modelleri arasında en popülerlerindendir. Oklar bilinen  ilk ilklel silahlar olarak kabul edilir. ok dövmesini savaş ile alakalandırılabilirsiniz fakat sembolik olarakta  farklı anlamlara da gelir. Örneğin vericek olursak  okların karşılıklı çapraz olarak durması dostluğu simgelerken. Tek Kırık ok barışın sembolüdür. Amerikan yerlilerileri Kızılderillerde  ok, koruyuculuğun sembolüdür. Bunun en temeli ilkel zamanlarda doğaya karşı tek savunma mekanizmaları bu oklardır.

Geotmerik şeklinden dolayı insanlarda ok modeline farklı anlamlar katmış olabilir. Hayatta hep dik durduğumuzu  yolumuz doğru  olduğu, başarıya karşı emin adımlarla ilerlediğimiz ya da yol gösterici bir lider olduğumuzu da simgeleyebilir. Bir ok dövmesinin (arrow tattoo)  size ne anlam ifade ettiğini sizden daha iyi kimse bilemez. Ok dövmesini (arrow tattoo)  basitleşltirer bir çizgi halinde veya daha gerçekçi ve büyük tasarımlarla orjinaline yakın şekilde de çalıştırabilirsiniz.

Birden çok ok dövme modelini birleştirerek farklı şekilde zenginleştirebilirsiniz Öncelikle vücudunuzun neresine, nasıl bir tasarım istediğinizi ve bir anlamının olup olmayacağına karar vermelisiniz. Kafanızda tam olarak bir fikir yoksa, aşağıdaki ok dövmelerini (arrow tattoo) inceleyebilirsiniz.

Ok Dövmesi Modelleri

Ok dövmeleri (arrow tattoo)   diğer dövmelere göre daha basit tasarımlar olduğu için küçük tasarımlar olarakta tercih edilebilir.

 

Vücudun dar bölgelerine parmak, kulak, bilek gibi bölgelere kolaylıkla yaptırılabilir. Küçük dövmelerin hem zamandan hemde paradan ötürü maliyeti daha düşük olacaktır.

Paulo Coelho’nun meşhur sözü şöyledir. : “Ok, ancak geri çekerek atılır. Hayat seni zorluklarla geri çekiyorsa, seni daha büyük bir şeye fırlatacağı içindir. Nişan almaya devam et!”

Ok dövmesi ile beraber değerlendilirebilecek güzel bir yazı.

Türkçe Arama Kelimeleri Olarak ok Dövme,  ok Dövme Modelleri, ok Dövme Nedir, ok Dövme Nasıldır, ok Dövme Uygulaması, En Yeni ok Dövmeler, ok Dövme Çeşitleri, ok Dövme Örnekleri

HENÜZ YORUM YOK

%d blogcu bunu beğendi: