Angel Tattoo Avcılar
Ana Sayfa Dövme Modelleri Ateş Dövmesi  – Ateş Dövme Modelleri – Anlamı

Ateş Dövmesi  – Ateş Dövme Modelleri – Anlamı

0
908
Ateş Dövmesi  – Ateş Dövme Modelleri – Ateş Dövmesi Anlamı

İnsanlığın gelişim sürecindeki en önemli evresi, ateşin bulunması ve bununla beraber gelişen barınma ve yemek pişirmedeki kolaylıkların sağlamnası diyebiliriz. Ateşin bulunmasıyla insanoğlu gelişiminde devrim yaşamıştır desek yalınmış olmayız.  İnsanoğlu ateşten çok etkilenmiş ve hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Ateşi dövme modelli olarak dövme severlerin vücutlarında görmekte mümkündür. İşte sizler için derlediğimiz ateş dövmesi modelleri.

 

Ateş dövmelerinin Anlamı

Bu dövme, bir çok anlamla ilişkilendirilebilir. Ateş dövmelerine ekli anlamlar neredeyse bu ateş dövmelerine göre daha fazladır. Ateş dövmesine kesin bir anlam vermek oldukça zordur.  Kiişiden kişiye göre değişen bir durum olduğu gibi kişinin ateş dövmesine yüklediği anlamda kendine özgü olabilir. Ateş dövmesinin yapıldığı yer, büyüklük ve modelin tasarmı bunların hepsi dövmenin anlamında belirleyicidir.

Dinler için ateşin simgesi cehennem ile bağdaştırılır. Günahkar insanlar cehennemde sonsuza dek cezalandırılacaktır. Bu durumda alev dövmesi, ölümden sonraki yaşamda cehennemi çağrıştırsın diye yapılabilir. Bir nevi bu dünyadaki günahlardan uzak durmak için hatırlatıcı bir niletik taşıyabilir.

Eğer alevler bir kalbin etrafında yapılmış veya tasarlanmışsa bu derin birtutkuyu ifade eder. Alev dövmesi, farklı dövme modelleriyle birleştirildiğinde, birleştirilen dövme modeliyle alakalı olarak daha yoğıun ve anlam yükünü daha yukarı çıkarmak için kullanılan tamamlayıcı unsurlar olarak karşımıza çıkar. Alevlere bağlı diğer anlamlar, tehlike, uyarı gibi diktelerdir.

 

Ateş gerek dövme figürü olsun, gerekse başka bir amaçla kullanıldığında genel olarak, bir uyarıcı rolü üstlenmektedir.  Ateş bir çok anlamda yaşamın olmassa olmaz argümanı olarak tarih boyunca karşımıza çıkmıştır. Gerek barınma gerekse yemek olsun .ilk insanlardan beri hayatı kolaylaştıran temel unsur olarak bizim yardımcımız olmuştur. Dövme sanatı içinde de ateşin kendine bu kadar geniş bir yer buluyor olması yadsınamaz, sonuçta ateş olmasa insanlığın gelişimi son derece yavaş ve sancılı olacaktı. Ateş insanlığın aydınlatıcı ışığı olmuştur. 

Ateş Dövmesi, Ateş dövmeleri, Ateş Dövmesi Anlamı, Ateş Dövmesi Nedir, Ateş Dövmesi Nereye yaptırılır, ateş dövmeleri nerede olur,  ateş dövme modelleri, ateş dövme örnekleri

 

HENÜZ YORUM YOK

%d blogcu bunu beğendi: