Çapa Dövme Modelleri 2 Anchor Tattoo

0
1302

Çapa Dövme Modelleri

Çapa dövmeleri, dövme severlerin her zaman ilgisini çeken dövme modelleri arasında yer alır. Çapa Dövme modelleri, dövme modellerinin en klişesi gibi algılansa da aslında bu dövme modellerinin kendine has ve farklı modelleri vardır. Dövme denilince çoğu insanın aklına üst kola yapılan siyah çapa dövmesi gelir. Oysaki çapa dövmeleri çok farklı renklerde ve biçimlerde tasarlanabilir ve vücudun farklı yerlerinde ilgi çekici durabilir.

Geçmiş zamanlarda bu dövme modellerini genellikle denizciler kullanırlar ve kaybettikleri arkadaşlarının anısına çapa dövmesi yaptırırlarmış. Çapa dövmesi kararlılık anlamında da kullanılır ve kişinin yaptığı seçimler ve hayatıyla ilgili kararlı olduğunun da bir ifadesi olabilir. Bunların dışında şimdi de denizcilikle uğraşan ve denizi seven insanlarda çapa dövmelerine ilgi duyarlar ve bu modeli kendilerine uygularlar. Kararlılık denilince akla sevgi de gelir ve çapa dövmesini bazı dövme severler sevgilerindeki kararlılığı göstermek amacıyla da yaptırırlar.
Çapa dövmesi sadece çapa motifinden oluşabileceği gibi bazen de çapanın farklı yerlerine eklenen tasarımlar ve yazılarla da geliştirilebilmektedir. Sade bir çapa tasarımı farklı renklerle, cisimlerle ve yazılarla yaratıcı bir tasarıma dönüşebilir. Bazı dövme severler sade bir çapa tasarımını ilk dövmeleri olarak yaptırırlar ve sonrasında bu dövmeye eklemeler yaptırarak onu daha farklı bir biçime sokarlar. Bu seçimler sizinle dövme sanatçınız arasında gerçekleşecek iletişime göre şekillenir. Çoğu kişi için klişe gibi düşünülse de iyi düşünülmüş ve tasarlanmış bir çapa dövmesi dövme sahibi üzerinde çok farklı ve güzel durabilir. Biz de sizin için birbirinden farklı ve yaratıcı çapa dövmesi modellerini biraraya getirdik. Umarız ilham alacağınız modelleri keşfedebilirsiniz.

 

Yorumlar

yorumlar

Pin It