Angel Tattoo Avcılar
Ana Sayfa Dövme Modelleri Çift Dövmesi, Çift Dövmeleri, Çift Dövmeleri Anlamı

Çift Dövmesi, Çift Dövmeleri, Çift Dövmeleri Anlamı

0
343

Çift Dövmeleri ve ya ilişki dövmeleri,

Çift dövmeleri için bir çok dövme modeli kullanabilir. Bunların başında birbirini tamamlayan dövmeler olabilir. Bu dövmelerdeki temel unsur bir bütünün iki eşit yarısını farklı farklı yaptırmaktaktır. İki dövme bir araya geldiği zaman bir bütünü oluşturur. Bir diğer dövme modeli seçeğiniyse erkek ve dişi farkıdır. Seçilen dövme modeli eğer bir kuş ise erkek kuş erkek olana, dişi de dişi olana yaptırılabilir .

Sizler için derlediğimz çift dövmeleri

 

Çift Dövmelerinin Anlamı

Çift Dövmesinin anlamı, çiftin birbirini sevdiğini göstermek ve bu sevgiyi somutlaştırmaktan başka hiç bir anlamı yoktur.  İki insanın bir bütünlüğü oluşturduğunun anlamı vurgulanır. Evlilik sözleşmesinde iyi günde, kötü günde, ölüm bizi ayırına dek söyleminin dövme sanatında vücut bulmuş hali çift dövmeleridir.

İsim olarak Çift Dövmeleri:

Eğer sevgiliniz veya eşinizle bir çift dövmesi yaptıracaksanız ve bu bir yazıdan oluşacaksa, alternatif olarak bir yazının ilk hecesi ve ikinci hecesi iki farklı kola yaptırılarak birleştiğinde tek bir kelime olacak şekilde tasarlanabilir. Ve ya bir cümlenin kısımları iki farklı kola yapılabilir. Bu tamamen tercihen size kalmış durumdadır. Veya ambigram dövmeleri de sizin için ideal çif yazı dövmelerine örnek teşkil edecektir.

Çift dövmesi nereye yaptırılır.

Bu tamamen çiftlerin istediğ idoğrutulusunda şekillen bir durum olduğu gibi genel geçer tavsiyelerde elbbete vardır. En genel geçer tavsiye bilek içidir. Bilekler birleştiğinde anlamlı bir cümle, birbirini tamamlayan parçalardan oluşan bir figür veya   erkek dişi gibi başka bir dövme modeli de olabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken tek husus dövmeyi yaptıracak olan çiftin birbirlerine verdikleri sözü ömürleri boyunca yerine getireceklerinden emin olmaları gerekir. Daha sonrasın da dövme kapattırma gibi durumlarla karşılaşılmaması adına çift dövmesi yaptırmadan önce iyi karar vermiş olmanız gerekmektedir.

Çift Dövmesi Modelleri, Çift Dövmesi Çeşitleri,

Bunlar genelde kalp, anahtar ve kilit, anlamlı bir yazı, bir şarkı sözü, iki benzer motif, dişi ve erkek figürlerin tamamlayıcı olması, kubik dövmeler, veya aynı dövme modelinin kadına göre ve erkeğe göre yeniden ebatlandırılıp yapılması gibi olabilir.

 

 

 

 

:

 

HENÜZ YORUM YOK

%d blogcu bunu beğendi: