Angel Tattoo Avcılar
Ana Sayfa Dövme Modelleri 23 Adet Size İlham Verecek Dalga Dövme Modelleri

23 Adet Size İlham Verecek Dalga Dövme Modelleri

0
1529

Birbirinden güzel ve değişik 23 dalga dövmesini derledik.

Dalga dövme modelleri, çoğu kişinin aklına ender gelen dövme modelleridir. Dalga dövmeleri değişik anlam içerebilir ve dövme taşıyan  için kendine özgü anlamı olabilir. Genellikle tabiatı, denizi, denizleri, deniz mavisini, deniz suyu akıllara getirse de bu dövmelerin değişik anlamları da olabilir.

Örnek verecek olursak deniz kenarında doğup büyümüş ve sonrasında deniz olmayan bir yerde hayatına devam eden biri için evini, memleketini ve hasretini temsil olabilir. Ya da küçüklük, anılarını, ailesini yansıtıyor olabilir. Dalgas dövmelerinin bir diğer anlamı da taze ve yeni bir başlangıç anlamına gelmesidir.

 Geçmişini unutma, arınma ve geleceğine temiz bir sayfa açma anlamında değerlendilirilebilir. Ne anlam içerirse içersin, dalga dövmeleri iyi yapıldığında dövme sahibinin vücudunda çok şık bir duruşta sergiler.

Sade ve kolay çizgiler halinde yapılan dalga dövmeleri aynı zamanda karşık ve renkli olarak da yapılabilir.

Bazen tek bir çizgi bir dalga şekli olacak şekilde dövme sahibinin vücuduna işlenebilir. Kimi zamanda dalgaların ve köpüklerin detayları değişik renkler ve figürlerle tasarlanır.

İster sade olsun, ister karmaşık, ister renkli, ister siyah, bu dövmeler doğru kullanımı, yapılışı ve renklerle dövme sahibinde çok estetik ve gösterişli durmaktadır. Çoğunlukla kol, ayak ve el bileğine yapılan bu dövmeler, ayrıca sırt, ense, bacak ve omuz yerler  için de değerlendirilebilir..

Dalganın denizde kırılma anında aldığı oval şekil, dövmelerde sık sık kullanılır. Hatta dalga dövmeleri tamamen dairesel bir tasarım içinde bile yapılmaktadır. Yapılan modelin içinde sadece dalga motifi  bulunmak zorunda da değildir. Değişik şekiller ile bu dövme daha da detaya sahip olabilir ve genişletilebilir. Misal olarak dalgaların içinden yükselen bir tekne ya da bir deniz hayvanı ile beraber bir dalga dövmesi yapılabilr. Burada önemli olan dövme sanatçısıyla dövme yaptıracak şahsın ortak düşünerek, fikirlerini etkili bir biçimde kullanmalarıdır. Renkler, motifler, simgeler, ebatlar, kıvrımlar ve daha birçok faktör dövme modelleri için yaratıcılık barındırır.

İyi bir dövme ustası, dövme taşıyacak kişiyle açık iletişimde olarak ona ne tür bir dövme  tasarlanabileceği konusunda yardımcı olmaktadır

HENÜZ YORUM YOK

%d blogcu bunu beğendi: