Angel Tattoo Avcılar
Ana Sayfa Güncel Frida Kahlo Dövmesi – Frida Kahlo Kimdir

Frida Kahlo Dövmesi – Frida Kahlo Kimdir

0
913

Frida Kahlo Dövmesi  ve Frida Kahlo Kimdir

Biraz sanatla içiçe olan ve entellektüel seviyesi normalin üstü olan dövme severlerin vücudunda taşımaktan mutluluk duyacağı Frida Kahlo dövmelerini sizler için derledik, fakat bunun yanında nedir bu Frida Kahlo arkadaş diyenler içinde yazının sonunda sizler için Frida Kahlo’yu anlatan bir kaç cümle kurtmaktanda kaçınmadık.

-Frida Kahlo Dövmeleri –

Kendi gerçekliğini, kendi iç dünyasından söküp çıkaran ve bunıu tuale şak diye yansıtan sıra dışı kadın.  Kendi söylemiyle “Resim yapmaya ihtiyacım var” der özetle,

1907 yışında Mexico City’de 4 kız çocuklu bir ailenin üçüncü kızı olarak dünyaya gelmiştir. Fakat kendi doğum gününü Meksika Devri’minin gerçekleştiği 7 Temmıuz 1910 olarak kabul eder.

Altı yaşındayken babasıyla gezintiye çıktığı bir gün ayağı ağaç köklerine takılır ve sakatlanır, zor günler geçiren Frida o günler için ilerde “bir gerçek varsa oda bedenime acının ilk kez o gün girmiş olduğudur” diyecektir.

Okul hayatı boyunca aktif bir kişilik olan Frida’nın görüşleri de bu yıllarda oturdu. 18 Yaşında okuldan eve dönerken bindiği tranvay otobüs ile çarpıştı. Kazada demir bir çubuk sol kalçasndan girip leğen kemiğinden çıktı ve vücudunun çeşilti yerlerinde ciddi kırklar meydana geldi. Uzun süre yatakta kaldı bu dönemde ailesi yatakta zaman geçirmesi için ona tual ve boya aldı. Acılarını hafifletmek için resme bu şekilde başladı. O dönem kendini resmetmek için yatağının karşısına ayna koydurdu ve kendi otoportlerini yaptı.

Tam 2 yıl ve 32 ameliyat sonrasında ayağa kalkmayı başardı. Diego ile büyük bir aşk yaşamaya başladı. Diego’danda yara alan Frida daha sonrasında “Diego kesinlikle daha yıkıcıydı” diye tanımlayacaktı.

Frida Kahlo iyi bir ressam olmanın yanıdna siyasi anlamda etkin bir karakterdi.  Yaşadığı tüm ilişkileri, duygusallığı ile harmanlayıp tuale döken Frida, dönem içinde en çok konuşulan kadınlardan birisi olmuş ve sembolik anlamlar yüklenen bir isme dönüşmüştü. Dövme sanatı içersinde de Frida severler, bu kadının ya tablolarını yada bizzat kendisini bedenlerinde ölümsüzleştirmeyi tercih ettiler. Frida Kahlo gerçekten araştırılması gereken önemli bir isimdir.

 

Frida Kahlo Dövmesi, Frida Kahlo Dövmesi Modelleri, Frida Kahlo Dövmesi Nedir, Frida Kahlo Dövmesi Nereye Yapılır, Frida Kahlo Dövmesi Nelerdir.

HENÜZ YORUM YOK

%d blogcu bunu beğendi: