Angel Tattoo Avcılar
Ana Sayfa Dövme Modelleri Komple Kol Dövmeleri, Komple Kol Dövmesi ,Full Sleeve Tattoo

Komple Kol Dövmeleri, Komple Kol Dövmesi ,Full Sleeve Tattoo

0
1202
Komple Kol Dövmeleri, temelde büyük boyutlu olan dövmelerden ziyade parça parça oluşmuş figürlerin ana modelin etrafında konumlandırılarak yapılmasıyla da oluşabilir. Böyle dövmeler omuzdan başlar ve koldan aşağa doğru belli bir plan doğrultusunda iner. Özellikle son dönem dövme severler arasında yaygın olan komple kol dövmeleri, genellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Kadınlar komple kol dövmelerinde tercihen, çicekler, suluboya dövmeleri, kabile dövmeleri, ejderhalar ve daha konsept dövme tasarımları tercih etmektedir. Komple Kol Dövmeleri hakkında size önerebileceğimiz bir kaç fikir var.

Tavşanlar ve Mantar Komposizyonları:

Bu kombinler çok yaygın değildir. Fakat yaratıcılığınız ortaya çıkarmak için tercih edebilirsiniz.  Bunlar tavşan ve martarların bir arada kullanılmasıyla oluşturulan kombinlerdir. Sizde bu kombinleri galerimizde görebilirsiniz.

Karmaşık Dövme Tasarımları:

Burada dövme kombini içinde hangi dövme motiflerini seçeceğiniz tamamen size kalmıştır. Komple kol dövmeleri içinde en yaygın olan çeşit budur. Farklı zamanlarda yaptırılan dövmeler belli bir arka plan ve renklendirme eşliğinde bir ara toparlanır.

Çicekler ve benzer dövme modelleri

Bir sürü küçük çicek veya ana bir çiceğin etrafında toplanmış  küçük çiceklerde oluşan bu dövmelerde genelde kadınların tercih ettiği kombinler arasında yer alır. Galerimzde bu örneklere dair bir çok dövme modeli görebilirsiniz.

Tribal Dövme Modelleri

Komple kol dövmeleri içinde erkeklerin daha fazla tercih ettiği bu dövmeler genelde büyük grafik hatlar halinde kolu komple saran modeller arasında yer almaktadır. Bu ihtişamlı dövmeler genelde diğer seçeneklere göre daha dominant durur.

Maori – Mandala Dövmeleri

Tribal dövmelere oranla daha ince detay ve ayrıntı ile işlenen bu dövmeler kadın ve erkek ayırt etmeksizin kolda gerçekten güzel duran uygulamaların başında gelir. Gerek desensel duruşu gerekse estetik görüntüsüyle son zamanlarda insanlar için genel tercih sebebi olmuştur.

Potre Dövme Çalışmaları

Evet potre dövmeler başlı başına bir kategori olsa dahi komple kol dövmeleri içinde birden çok portrenin bir arka fonla ile birbirine bağlanması şeklinde yapıldığına gerçekten bir bütünlük oluşturmaktradır.

Uzakdoğu Dövmeleri – Yakuza Dövmeleri

Bu gibi dövmeler yakuzaların yaptırdığı ve  geneleksel biçimde işlenen belli bir ana teması olan dövmlelerdir. Genel  olarak vücudun komple her yerine yapıldığı gibi komple kol dövmeleri olarakta karşımıza çıkar.

 

Komple Kol Dövmeleri, Komple Kol Dövme Anlamları, Komple Kol Dövmesi Çeşitleri, Komple Kol Dövmesi Modelleri, Sleve Arm Band Tattoo

 

HENÜZ YORUM YOK

%d blogcu bunu beğendi: