Motor Dövmesi – Harley Davidson Dövmesi

0
589

Motor Dövmesi – Harley Davidson Dövmesi – Motor Dövmeleri

Motor Dövmesi nedir ? Bir insan motor dövmesi neden yaptırır.  Öncelikle motor dediğimizde aklımıza ilk gelen Harley Davidson’dur. Diğer motor markalarına göre Harley’in yeri başkadır. Gerek motor tasarımmları gerekse tarihsel sürecinde Harley her zaman bir tık önde olmuştur.  Peki bir insan motor dövmesi neden yaptırır. Bunun en basit cevabı motor bir tutkudur ve bu tutkuyu bedenlerinde ölümsüzleştirmek isteyen çok insan olduğundan eminiz. Sizler için motor dövmelerinden oluşan bir galeri oluşturduk.

Harley Davidson Tarihçesi

William Harley (21) ile Arthur Davidson (20) tarafından 1901 yılında ilk prototip oluşturuldu. 28 Ağustos 1903 yılında da resmi üretime başlamıştır.

Harley-Davidson motorlar, kendi mirasi ve klasik üslubu ile farklı bir tarzı yansıtmakta, motosiklet çetelerin ve mafyalarının  maceralarını anımsatmaktadır.Kendine has hayranları ve maceracı  tutkunlarını kendine çeken bu Harley Motorları, dünya genelinde en bilinen markalarla beraber efsane olmayı  elde etmiştir.

Gönülden bağlanmış insanları ve diğer motosiklet kulüpleri için Harley-Davidson,  bir motordan daha fazlası, ulaşım aracı değil adeta bir yaşam biçimi olmuştur. İçinde özgürlüğü hissedenler  için “O”,  sevgi, onur, dostluk ve kardeşlik kavramlarına sahip bir off-road’dur.

Motorlar iki ana gruba ayrılmaktadır. Harley Davidson ve diğerli şeklinde. Bir  harley kullanıcı iseniz dünyanın neresine giderseniz gidin aynı ortak dili konuştuğunuz bir motor kardeşliği ile karşılacaksanızdır.  Dövme sanatı içinde de kendine iyi yer edinmiş motor dövmesi seçenekleri, motoru olsun olmasın herkesin yaptırmak istediği ana dövme modelleri arasında yer alacaktır.

Motorcular içinde bir tabir vardır. 4 teker bedeni 2 teker ruhu taşır diye, özellikle motor dövmesi, simgesi, motor gövdesi, vs gibi dövmeler taşıyan insanlara baktığımızda başlı başına özgürlüklerine düşkün insanlar olarak karşımıza çıkarlar.

Son zamanlarda Türkiye’de yeniden yetmişe bir çok kişi artık motora daha sıcak bakmaya başlamıştır . Bunun en temel nedeni, trafik sıkıntısı olmaması, park sorunu yaşamaması gibi günlük hayatı oldukça kolaylaştıran bir araç olarak karşımıza çıkmasından ibarettir. Motorcular arasında bir laf ile yazımızı bitiriyoruz. Tekeriniz düz bassın.