Angel Tattoo Avcılar
Ana Sayfa Dövme Modelleri Ok Dövme Modelleri – Arrow Tattoo Models

Ok Dövme Modelleri – Arrow Tattoo Models

0
770

Ok Dövme Modelleri – Arrow Tattoo Models

Genel olarak ok dövmeleri ingilizce anlamlarıyla Arrow Tattoo, doğrusal dövme modelleri içinde en başta gelmektedir. Birbirinden ilginç Ok Dövmelerini sizler için derledik.

Ok dövmeleri (Arrow Tattoo) sadelik ve bedenki duruşundan dolayı dövme olarak en çok tercih edilen ve sevilen dövme tercihleri  arasında yer alır. Özellikle bayanların tercih ettiği ok dövmeleri, iyi dizayn edildiği takdirde dövme sahibinin bedeninde çok şık ve sade durur. İlk defa dövme yaptıracak kişiler ok dövme modellerinin hem tasarımı daha kısa süreceği için, hem fiyat  olarak daha hesaplı olacağı için, dolasıyla büyük dövme modellereine göre daha az acı hissettireceği için tercih sebebi edebilirler.

Genellikle küçük modelleri tercih edilen ok dövmeleri, bu özellikleri  bakımından ilk defa dövme yaptıracak arkadaşlara oldukça uygundur.

Ok dövmelerinin genel anlamı aile, arkadaşlık, hedef gibi kelimelerle bağdaştırılabilir. Ok eski zaman insanları tarafından korunma ve av amaçlı kullanıldığı için, bir koruma ve korunma anlamı ifade eder. Genellikle iki okun bir birinin üstüne gelmesi arkadaşlığı sembolize eder.

Oklar aynı zamanda bir amaca ve iyiliğe doğru yol alan anlamlamı da  taşır.

Ok dövmesi, her zaman iyiye, güçlüye ve daha pozitif yöne doğru hareket eden bir düşünceyi ifade edebilir.

 

Ok dövme modelleri, hayattaki zorluklara karşı gelmek ve hayatın engellerine rağmen hedefe ulaşabilmek anlamı da taşır.

Ok dövmelerinin büyüklüğü genellikle bedende yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Küçük olarak yapılacak olan ok dövmeleri özellikle el ya da ayak bileğine veya el parmaklara yaptırılabilir.

Daha büyük ok dövmeleri için olanlar için sırt, göğüs, omuz, kol veya bacak bölgesi olabilir. Kimi zamanda, dikey şeklinden ötürü sırta da büyük ok dövmeleri düşünülebilir.

Omurga üzerine tasarlanan ok dövmeleri de ok dövmelerinin en güzel durduğu yerlerdendendir. Ok dövme modeli genellikle siyah olarak tasarlanır ve böyle tercih edilir. Ancak bu şart değildir.

Dövmeyi taşıyacak kişi, dövme sanatçısıyla anlaşarak renkli ok modelleri de isteyebilir. Burada önemli olan şahsın ne istediği ve nasıl bir düşünceyi doğru bir şekilde dövme sanatçısına aktarabilmesidir.

HENÜZ YORUM YOK

%d blogcu bunu beğendi: