Angel Tattoo Avcılar
Ana Sayfa Dövme Modelleri Omurga Dövmesi – Omurga Dövmeleri – Spine Tattoo

Omurga Dövmesi – Omurga Dövmeleri – Spine Tattoo

0
445
Omurga Dövmesi  –  Omurga Dövmeleri  –  Spine Tattoo

“Vücudumuzun farklı bölgelerine bir çok farklı dövme yaptırma şansımız vardır. Sıradışı tasarımlarıyla ve duruşlarıyla omurga dövmesi, diğer dövme modellerine göre daha aykırı bir noktada durmaktadır. Omurga dövmelerini genelde bayanlar tercih etmektedir. Şimdi siz için derlediğimiz omurga dövme modelleri, yazımızın devamını galerinin altında okuyabilirsiniz.”

 

 

Omurga dövmeleri ensenin hemen altından başlayıp omurga boyunca devam etmektedir. Genelde omurilik üzerine yapılan bu omurga dövmeleri, tasarım anlamında çok sıradışı örnekler teşkil eder. Genel tercih sebepleri arasında baştan aşağa yazılar, basit desenler olabileceği gibi, karmaşık kompleks dövme modelleri de yer alabilir.

Bayanların omurga dövmeleri yaptırmalarındaki en temel sebeplerden belkide en başlıca olanı sırt dekolteli elbise giydiklerinde ortaya çıkan boşluğu bu dövmeyle aksesuar gibi kullanmak ve hoş bir görünüm elde etmek anlamında yorumlanabilir.

Omurga dövmelerinin öyle özel bir anlamı yoktur. Tasarım anlamında istenilen herşey tasarlanıp dövme olarak yaptırılabilir.  Genelde yukardan aşağa doğru inen dövme modelleri tercih edildiğinden ötürü, yapılacak olan dövmeninde bu doğrultuda tasarlanması mantıklı olacaktır. Bu gibi dövmelerin başında ok dövmeleri, güneş ve ay dönüm dövmeleri, yıldızlar, tribal dövmeler, çeşitli özel tasarımlar bunları nbaşında gelebilir.

Bayanların daha çok çicek ve cezbeci motifleri dövme olarak tercih etmeleri, genel olarak dövmenin aynı anda bir aksesuar ve sırtta tamamlayıcı özellik göstermesinden ileri gelir.

Yapılacak olan omurga dövmesinin motif ne olursa olsun, omurga dövmesini yaptıracak kişiyle doğru orantılıdır. Kişinin hayal gücü taşıyacağı dövmenin akibetini belirleyecektir. Diğer dövme modelleri arasında omurga dövmesi yaptırmak hem dövme büyüklüğü açısından uzun bir süreç gerektirmekte hemde dövmenin fiyat maliyetine aynı oranda yukarı çekmektedir.

Kadın bedenin de eğer seksi dövmeler kategorisine girecekse, omurga dövmeleri listenin en başında yer alan çalışmalar olarak karşımıza çıkacaktır.

Toparlayacak olursan omuga dövmesi ve omurga dövme çeşitleri, olarak değerlendirdiğimizde dövme sanatı içerisinde hem yapılan alandan ötürü hemde yaptıran kişilerden ötürü çok iddealı dövme modelleri arasında yer almaktadır. Bizde sizlere omurga dövme yaptırmadan önce sıkı bir araştırma içine girmenizi öneririrz.

 

HENÜZ YORUM YOK

%d blogcu bunu beğendi: