Ünlülerin dövmeleri ve anlamları

0
1612

Bir birinden ünlü isimlerin yaptırdığı dövmeler ve dövmelerinin anlamları.

İşte Ünlülerin Dövmeleri

Hazal Kaya’nın Dövmesi 

Ünlü seri olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’ndaki (Harry Potter and the Deathly Hallows) sembolünü dövme olarak yaptırdı. Ölüm Yadigarları’ işareti; görünmezlik pelerini, diriltme taşı ve asayı temsil ediyor.

Kylie Jenner’in Dövmesi

ABD’li reality şov yıldızı, Kim Kardashian’ında üvey kardeşi olan Kylie Jenner, erkek arkadaşı Tyga’dan ayrıldıktan sonra, erkek arkadaşı için  yaptırdığı dövmeyi değiştirdi.

Erkek arkadaşı Tyga’nın adının baş harfini ayak bileğine dövme olarak yaptıran 19 yaşındaki Jenner, mart ayında sonlanan 3 yıllık birliktelikten sonra “t” şeklindeki dövmesini “la”ya çevirdi.

Murat Dalkılıç Dövmeleri

Bodrum’da tatil için bulunan Murat Dalkılıç ayrıca Jet Ski ile de keyifli zaman geçirdi. Kıyıya yanaştığında yeni dövmeleri gözden kaçmadı. 

Murat Dalkılıç’ın kolunda soyadı yazıyor, sol bacağında da mikrofon dövmesi var

Neslihan Atagül’ün Dövmesi

Star TV’deki Kara Sevda Dizisinden tanıdığımız  Neslihan Atagül, Dudağının içine kocasının baş harfi olan K dövmesi yaptırdı.

Neslihan Atagül dövme fotoğrafının altına Sade’in Love Is Found (Aşk bulundu) şarkısının “ı know my eyes already like you” (Biliyorum gözlerim çoktan sevdi seni) sözünü yazdı. 

Ezgi Mola Dövmeleri

Sıkı bir hayvan sever olan Ezgi Mola, Kuki ve Suşi ismi verdiği köpeklerinin resimlerini kaburgasının altına yaptırdı. İnstagram hesabından resim paylaşan Ezgi Mola takipçileri tarafından kısa sürede yüksek beğeni aldı. Kimileri Ezgi Mola’nın yaptırdığı dövmeleri beğenirken kimileri de olumsuz görüş belirtti. 

İrem Derici’nin Dövmesi

İrem Derici’nin sırtında bulunan dövmenin anlamı sorulduğunda yıllar önce Angelina Jolie hayranlığından ötürü yaptırmış olduğu bir dövme olduğunu anlamını kendisininde bilmediğini belirtti. Zamanında sıkı bir hayranı olduğunu belirten İrem Derici, o zamanlardan bir hatıra olarak kaldı dedi

Angelina Jolie’nin sırtındaki dövme Khmer dilinde bir dua. Evlatlık edindiği Kamboçyalı oğlu olan Maddox’u kötülüklerden koruması için yaptırmış.

İrem Derici Dövmesi Solda, Angalina Jolie Dövmesi Sağda Buyrunuz

Kıvanç Tatlıtuğ Dövmeleri

Sol kolunda “”Only Allah can judge me” yazan Kıvanç Tatlıtuğ’un diğer kolunda da renkli bir ejderha dövmesi mevcut

Barış Arduç’un Dövmesi

Barış Arduç Dövmesi eski bir kabliye ait bir sembol.

Caner Erkin’in Dövmesi

Bir süredir aşk yaşadığı Şükran Ovalı’nın dövmesini kolunu yaptıran Beşiktaşlı ünü futbolcu Caner Erkin, instagram hesabından paylaştığı dövmeyle kısa süre içinde binlerce beğeni ve yorum aldı

David Beckham Dövmeleri

41 yaşındaki İngiliz eski Futbolcu ve bu günün de moda ikonu fazla dövmeleriyle de ön planda, dövmelerinin yaşadığı başarılar, eşi, çocukları ve inançlarıyla ilgili olduğunu söylüyor.

Cara Delevingne’nın Dövmesi

Eski model, yeni oyuncu 24 yaşındaki Cara Delevingne kolunda taşıdğu fil dövmesiyle biliniyor.

Rihanna Dövmeleri

Vücudunda pek çok dövme olan Rihanna eski sevgilisinden ayrıldıktan sonra Sağ Köprücük kemiğinin altında yer alan “Asla Hata Değil, Her Zaman İçin Ders” yazısı yazıyor.

Angelina Jolie Dövmeleri

Dövmelerini ünlü dövme sanatçısı Thai Monk’e yaptıran Angelina Jolie dövme detay fotoğrafları çıktı. Sırtındaki dövmede budist ve uzak doğu inanç simgeleri mevcut

Angelina Jolie, Brad Pitt ile birlikteyken bu dövmeleri yaptırdı. Solda ve sağda kendisi vardı. Son olarak 2016 yılında sırtının tam ortasına Budist bir aşk efsanesini dövme olarak yaptırdı. Brad Pitt’de mide bölgesine küçük bir dövme yaptırdı.

Lady Gaga’nın Dövmesi

Lady Gaga son yaptırdığu Güve Dövmesini instagram hesabından paylaştı. Hayranları kopmle sırt büyüklüğünde olan dövmeye şaşırmadı.

Irmak Ünal’ın Dövmesi

Irmak Ünal, koluna Madonna’nın bir şarkısnın sözlerini yazdırdı. Ben Kendi Deneyimimim, Ben Kendi Sanat Eserimim.)

Elçin Sangu’nun Dövmesi

Elçin Sangu yeni yaptırdığı dövmesini sosyal medya hesabı instagramdan takipçileriyle paylaştı.

Beyonce’un Dövmesi

Beyonce göbeğine yaptırdığı yeni dövmeyle yine dikkatleri üzerine çekti. İşte Beyonce’un yeni dövmesi