Yılan Dövmesi – Snake Tattoo

0
1361

Yılan Dövmesi – Yılan Dövme Modelleri – Snake Tattoo

Çoğu insanın yılan kelimesi duyduğu andan itibaren bile tüyleri diken diken olurken dövme sanatı içerisinde yılan dövmesini tercih edenler acaba neden yılan dövmesi yaptırıyorlar. Son zamanlarda popüler olan dövme modelleri arasında yılan dövmeleri de mevcut. Yılan dövmesi yaptırmadan önce ciddi bir araştırma yapmanızı tavsiye etmekteyiz.
Yılan bir figür olarak bir çok kültürde mevcuttur. Özellikle Amerika ve Asya Kıtasında bir çok etnik kültürde yılan figürüyle karşılaşmanız mümkündür.

Yılan Dövme Modeli anlamı:

Başlıca yüklenen anlamlar:
Soyluluk, Zeka ve Kurnazlık, İlahi, Doğurganlık ve Cinsel Güç
Hindu kültüründe döngüsel yılan figürü yeniden doğuşu ve şifayı temsil eder. Bir çok antlik kültürde benzer anlamlar taşımaktadır.
Semavi dinlerde ise yılan, baştan çıkarıcılığı ve cinsel arzuların simgesidir. Hatta Şeytan Havva’ya cennette elmayı yemesi için yılan forumda görünmüştür.
Japon Kültüründe Yılan Dövmesi
Geleneksel japon kültüründe yılan motifleri bir çok farklı anlama gelmektedir. Genelde kötü şans, felaket, hastalık ve haksız kazancı simgiler, Özelikle Yakuza dövmelerinde, yılan figürü çokça kullanılmaktadır.
Yılan dövmesi hindu ve burma kültülerinde sıkça kullanılır. Bu kültürlerde de kötülüğe karşı bir koruma öğesi olarak değerlendirilmektedir.
Başlı başına yılan figürü insanlar tarihi kadar eskidir. Eski kabilerlede yılan figürünün kullanıldığı sıkça görülür. Eski kabile kültürlerinde yılanın doğrudan tanrı ile bir aracı olduğu da düşünülmüştür.

Yılan dövme modeli yaptırmada önce tam anlamıyla ciddi bir araştırma yapmak gerekir. Yılan dövmesinin bir diğer taşıdığı anlam gizemdir. Gizemli bir kişiliğe sahip olduğunuzu düşünüyorsanız yılan dövmesi yaptırmak sizin için uygun olabilir.

 

Kartal ve Yılan’nın mücadelesindeki ana fikir, yılan günahın sembolü iken kartal bunun tam tersi bir karakteri yansıtmadır. Bu mücadele iyiyle kötü arasındaki mücadele olarakta düşünülebilir. Uzak doğu felsefesinde iyilikle kötülüğün mücadelesi ve dengeyi oluşturma çabasının ana figürleri arasında kartal ve yılan figürleri ön plandadır. Kartal doğru temsil ederken yılan tam tersine anlamlandırılmıştır. Yılan dövmesi olarak düşündüğümüzde de bu mücadele çok sıkça karşımıza çıkmaktadır. Kartal ve yılan dövmelerinde genelde bu ana fikir yatar